Článek
Souvislá místy třícentimetrová sněhová vrstva leží od nedělního rána u Luční boudy v nadmořské výšce 1410 metrů. Sněhový poprašek posypal okolí Dvořákovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem. Sníh se drží od výšky nad osm set metrů.
Rozdíl teplot mezi holými stráněmi u Boudy pod Sněžkou v Obřím dole, kde teploměr nedělní ráno ukazoval půl stupně pod nulou, a vrcholem Sněžky, představoval skoro minus šest stupňů.
„Sněžku posypal nesouvislý poprašek sněhu už čtvrtek, kdy se teplota pohybovala kolem minus dvou stupňů. Nedělní ráno leželo na vrcholu Sněžky patnáct centimetrů sněhu,“ okomentovali předzvěst nadcházející zimy z polské vrcholové observatoře.
Na hřebenech Krkonoš panuje v neděli ráno zima viz snímek z kamery na Sněžce. (PV) http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=snezka
Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne Sobota 5. října 2019
Ostrůvky sněhu, které se objevily na Sněžce čtvrteční odpoledne, nepředstavují na nejvyšší české hoře žádnou raritu ani uprostřed léta.
Souvislá vrstva sněhu napadlá v noci na neděli má šanci vydržet na krkonošských hřebenech do jara. Rozdíl teplot a povětrnostních podmínek mezi nižšími a vrcholovými partiemi Krkonoš by neměli podcenit turisté. Ti by neměli zapomenout přibalit před horskou túrou do batohu zimní výstroj.