Článek
„Obracím se na vás kolegové z volebního výboru, abyste nechali zpracovat analýzu, zda došlo či nedošlo k porušení zákona. Pokud ano, měli bychom hlasovat o jejím odvolání,“ sdělil Bartošek na adresu Lipovské.
Hamáček nechá GIBS prověřit postup policie s ochrankou pro Lipovskou
Podle něj musí analýzu zpracovat dříve, než poslanci zvolí nové čtyři radní. Krátce před hlasováním si vzal pauzu do konce jednacího dne na jednání poslaneckého klubu KDU-ČSL. Schůze tak byla přerušena do středečního rána.
Lipovská patří k největším kritikům současného vedení České televize i ředitele Petra Dvořáka.
Pod ředitelem České televize Dvořákem se houpe křeslo
Minulý týden ve středu na sebe Lipovská upoutala pozornost, když na jednání rady přišla v doprovodu dvou policistů. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v souvislosti s tím požádal v úterý Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), aby prověřila postup pražských policistů.
Do rady chce Pernes nebo Fištejn
Kromě Bartoška chtěli volbu odložit i další opoziční poslanci nebo Senát.
O místo v radě se chce ucházet 55 lidí. Volební výbor vybral do finále 12 z nich. Patří k nim publicisté Jefim Fištejn a Pavel Černocký, prezident organizace proti odzbrojování Liga Libe Pavel Černý nebo předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes.
Šanci usednout v televizní radě mají také někdejší vedoucí pracovníci České televize Karel Novák a Radek Žádník, někdejší členka Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Milada Richterová či právník Jaroslav Kravka.
Šanci zasednout v Radě ČT mají Fištejn nebo Pernes
Do sněmovní volby výbor vyslal rovněž nominanta Anglo-americké vysoké školy Jiřího Grunda nebo Petra Brozdu, kterého navrhl spolek pro studium duchovní hudby Musica Templi. Místa mohou obhájit nynější členové Jiří Kratochvíl a Daniel Váňa.
Rada ČT |
---|
Je to orgán, jejímž prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu. |