Článek
Zejména po psychické stránce se nejedná o nic příjemného a chvíli trvá, než se nemocní s danou situací smíří. Podle třicetileté zdravotní sestřičky Bethany Fenwickové, která umělý vývod sama má, se ale i s ním dá plnohodnotně žít, mnohdy lépe, než tomu bylo před zákrokem, což ukazuje na svém vlastním příběhu.
Bethany trpěla Crohnovou chorobou, tedy zánětlivým onemocněním střev. Zánětlivá ložiska měla nejen v tenkém a tlustém střevě, včetně konečníku, ale také v ústech.
Poté, co se jí narodila dcera Violet, začala trpět obrovskými průjmy, kdy na záchod během dne šla i 40krát. Málokdo si umí představit, jak moc to pro ni bylo omezující, ale především vysilující.
Zákeřná nemoc udeřila bez varování. Mladá žena s ní bojuje už 12 let
Když jí lékaři oznámili, že jediným řešením jejího problému je odstranění tlustého střeva, části tenkého a provedení tzv. ileostomie, tedy vyvedení tenkého střeva přes dutinu břišní, byla sama vyděšená, co ji čeká. Velmi záhy ale zjistila, že to není nic nepřekonatelného, že i s vývodem se dá velmi dobře žít.
Téměř po roce od operace se snaží apelovat na další lidi s nemocí střev, aby se tomuto zákroku za každou cenu nebránili. Jak říká, její život je nyní mnohem kvalitnější, než tomu bylo tři roky před operací.
„Lidé mě litují, ale nemají k tomu důvod. Můj život není tak špatný, jak si mnozí myslí,” svěřuje se Bethany.
Na svém Instagramu Beth without a bowel šla s kůží na trh a nebojí se fotit se svým sáčkem na stolici zakrývajícím vývod.
Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Bethany fenwick (@beth_without_a_bowel), Dub 2, 2020 v 3:14 PDT
„Chci lidem ukázat, že i se sáčkem zakrývajícím vývod můžete žít plnohodnotný život. Rozhodně se nejedná o nic tak strašného, jak si lidé představují,” uzavírá Bethany.