Článek
Testované děti, které u televizního přijímače tráví více času, snědly oproti svým vrstevníkům, kteří televizi tolik neholdují, o šestinu zeleniny a ovoce méně. To v konečném důsledku znamená, že hodina koukání na televizi navíc připraví děti o jednu porci zdravých potravin týdně.
Navíc školáci, kteří jsou na televizi závislí a tráví u ní mnoho hodin denně, bývají také více nemocní, obézní a hlavně méně šťastní. V jejich jídelníčku převažují polotovary a hotová jídla, vůbec se nevěnují sportu ani cvičení a v neposlední řadě, jak už bylo zmíněno, jedí málo ovoce a zeleniny.
I dětem hrozí kardiovaskulární choroby
Situace se od roku 1995 zhoršuje, neboť přibývají televizní pořady pro děti a také reklamy, které využívají k prodeji výrobků triky z dětské psychologie.
Dětem však nehrozí jen obezita, ale rovněž zdravotní komplikace. Nadměrným příjmem tuků je zatěžováno srdce a oběhová soustava. Přibývá tak nezletilých pacientů, kteří se léčí na kardiovaskulární choroby.
"Nedostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku také znamená nedostatečný příjem vitaminů, minerálů a jiných esenciálních látek. To ovlivňuje vznik vývojových vad a jiných chorob," tvrdí autorka projektu Renée Boynton-Jarrettová z Harvardu.