Článek
Rizikovou skupinou náchylnou k očním problémům, jako je například takzvaný syndrom suchého oka, jsou například ženy podstupující hormonální změny, ať kvůli hormonální antikoncepci nebo období přechodu.
Patří mezi ně také lidé trpící hypertenzí, astmatici, či lidé s poruchou imunitního systému. Rovněž užívání léků, například antidepresiv, s sebou nesou tyto komplikace.
Se syndromem suchého oka nemusíme k lékaři
Mohou pomoci vhodné oční kapky, nejlépe bez vysušujících a alergizujících konzervantů a pravidelné cvičení oční jógy. Umožní nám rychlejší rehabilitaci po celodenní práci, uvolní oční svaly, uvolní akomodaci a budeme se cítit více než svěží.
Doc. MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D. z Fakultní nemocnice Brno uvedla: „Svým pacientům, pokud si stěžují na unavené oči doporučuji nejprve dobrý spánek a pokud ten nepomůže, oční jóga je výborným pomocníkem, zvláště u počínající presbyopie. Cvičení může oddálit nutnost nošení brýlí až o několik let.“
Cvičení oční jógy
Na závěr celého cvičení nezapomeňte oči opět uvolnit. Přiložte na ně dlaně tak, aby oči zakrývaly, ale nedotýkaly se jich. Ujistěte se, že nikudy neprochází světlo. Snažte se myslet na pozitivní události a maximálně se uvolnit. Toto cvičení by mělo trvat alespoň tři minuty.