Článek
„Nemocného zákrok tímto laserem nejen méně bolí, ale po zákroku nemá ani nepříjemné modřiny, které se objevovaly u zákroků starším typem laseru,“ potvrzuje primář Žilní kliniky na Praze 1 MUDr. Ota Schütz.
Podle Schütze za křečové žíly může z 80 % genetická zátěž, situaci zhoršuje obezita, sedavý způsob života, dlouhé stání, nedostatečný pitný režim či kouření. Tedy vše, co s sebou nese dnešní uspěchaná doba.
Nový laser s názvem CERALAS E 15 je díky vlnové délce 1470 nm bezpečnější, méně bolestivý a hlavně výrazně výkonnější. Jeho technologickou výhodou oproti předchozím laserům je změna směru působení laserového paprsku, a to z původního lineárního do současného radiálního působení.
Touto inovací se účinnost laseru značně zvyšuje a léčba křečových žil radikálně zlepšuje. Dochází ke zvýšenému vstřebání energie žilní stěnou, projevující se vyšším léčebným efektem při uzavření rozšířené a nefunkční křečové žíly.
Křečové žíly nebo také varixy |
---|
jsou tzv. žilní městky, které se nejčastěji tvoří na dolních končetinách. Každá žíla má na sobě jakési kapsičky – chlopně, v nichž se zachycuje krev putující k srdci. Pokud není chlopeň pružná, povolí a v žíle se hromadí a zůstává nadbytečná krev. Následně se vytvářejí tmavé zduřeniny na kůži nad rozšířenými žilami, které jsou citlivé na dotek a bolí. A právě tehdy mluvíme o křečových žilách. |