Článek
Ve vlně letních veder, jaká byla loni, se prodalo o 18 procent více balené vody než obvykle. Většina Němců jí dává přednost a vodou z kohoutků pohrdá. "Koupu se v ní, ale nikdy ji nepiji," říká jedna z obyvatelek Hamburku.
Pivo prý škodí močovému ústrojí
Špatné perspektivy pěnivého moku v zemi, která vynalezla pivnice a pivní slavnosti, se svádí na všechno možné - od daní přes módní bary až po menší obtíže močového měchýře stárnoucího obyvatelstva.
Předloni se v Německu vypilo 121,5 litru piva na hlavu. Ke konci roku 2002, než byla zavedena daň na pivo v plechovkách, prodaly řetězce supermarketů své zásoby zlatavého moku za příznivější ceny. Jeho milovníci je kupovali po stovkách, aby si udělali zásobu na léto.
Věnujte pozornost anketě pod článkem: |
Jakému nápoji dáváte přednost? |
Číšníci v barech, klubech a restauracích tvrdí, že se stalo módou pít víno a koktejly, které obsahují všechno možné, od likérů až po kávu.
V celosvětovém měřítku naopak obliba německého piva roste. Za letošní první pololetí vzrostl jeho vývoz o 7 procent. Nejvíce výrobků německých pivovarů se prodává v Itálii a Spojených státech.