Článek
Ačkoli Číňané znali jeho účinky již po staletí, u nás jsme se o něj začali více zajímat až na přelomu posledního tisíciletí. Bylo to v souvislosti se stresem, oběhovými chorobami, negativními civilizačními vlivy na organismus a prodlužováním lidského věku. Jeho přínos pro zdraví prokázaly kromě historických zkušeností i vědecké a klinické studie.
Pomůže i při impotenci
Listy jinanu dvoulaločného obsahují biologicky aktivní látky, které mají velmi příznivý vliv na zlepšení přísunu krve do mozku a zlepšení přísunu většího množství kyslíku a cukru do buněk. To vede ke zvýšení potenciálu energie, zabránění seskupování krevních destiček a ochraně mozkových buněk. Extrakt z ginkga tak mírní příznaky spojené s nedostatečným prokrvováním mozku a příznaky senility, jako jsou změny nálad nebo ztráta paměti.
Zároveň je účinný při periferních oběhových obtížích, jako jsou závratě, sluchové přeludy či neustálé modrání konečků prstů. Napomáhá koncentraci, zmírňuje premenstruační syndrom, odstraňuje křeče v nohou a říká se také, že pomáhá při impotenci.
Mnoho studentů rovněž zjistilo, že jeho účinky člověk ocení v situacích vyžadujících vysoké soustředění, například ve zkouškovém období. Je to skutečně tak. Ginkgo biloba se již po staletí užívá jako bylinná medicína s takřka zázračnými účinky. Přináší totiž tělesnou a duševní pohodu.