Hlavní obsah

Jak využít mořskou sůl pro krásu

Novinky, ema

Odborníci ze všech světových stran varují před solí. Proč? Je totiž vědecky prokázáno, že některé národy solí podstatně víc, než by měly. A to s sebou nese i jisté zdravotní obtíže. Jenomže stejně jako nám velké množství soli může uškodit, nám může i pomoci. A to například v kosmetice a v péči o pokožku celého těla.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Jedním z hlavních rozdílů mezi mořskou a normální solí je obsah minerálních látek. Mořská sůl je jich plná, například hořčíku, vápníku, sodíku a draslíku. Proto ji používá spousta lidí místo té klasické, například při vaření. Zkuste ale mořskou sůl využít i pro svou krásu.

Maska a sprej na obličej

Sůl a med mají protizánětlivé vlastnosti, uklidňují citlivou pokožku a zmírňují její podráždění. Vyrovnávají mastnotu pleti a udržují hydrataci v těch vrstvách pokožky, kde je to nejvíce zapotřebí.

Smíchejte dvě lžičky mořské soli se čtyřmi lžičkami medu. Naneste rovnoměrně na čistou a suchou pleť obličeje a nechte působit maximálně 15 minut. Masku smyjte pomocí nahřáté jemné žínky tak, že ji položíte na 30 sekund na obličej a poté postupně a opatrně smyjete vlažnou vodou, radí womenshealthmag.com.

Sůl také může pomoci vyčistit póry a zničit bakterie, které se za celý den na obličeji stačily usadit. Ty mohou podněcovat tvorbu nepříjemného akné. Smíchejte lžičku mořské soli s litrem teplé vody a směs nalijte do rozprašovací lahvičky. Používejte denně pro hydrataci pleti.

Tělový peeling

Na co kupovat drahé peelingy, když si můžete vystačit s podomácku vyrobeným. A protože je sůl přírodním peelingem sama o sobě, přidejte ke čtvrtku hrnku mořské soli půl šálku olivového nebo kokosového oleje tak, aby vznikla hustá pasta. V případě potřeby přidejte pár kapek esenciálního oleje. Aplikujte ve sprše pomocí lufy nebo žínky a pokožku peelingem masírujte krouživými pohyby.

Omlazující scrub

Sůl změkčuje a obnovuje pokožku, aloe vera hydratuje a hojí, také obnovuje buňky. Levandule je zase přírodní antiseptikum a podporuje krevní oběh.

Na domácí scrub budete potřebovat: půl šálku soli, čtvrt šálku aloe, stejné množství oleje dle vlastního uvážení, jednu čajovou lžičku sušené levandule a 10 kapek esenciálního levandulového oleje. Z ingrediencí by měla vzejít hustá pasta. Pokud se vám zdá málo mazlavá, přidejte olej. Aplikujte stejně jako peeling, ve sprše nebo vaně.

Relaxační lázeň

Sůl absorbuje nečistoty, čistí póry, a obsah minerálních látek pomáhá obnovit ochrannou bariéru pokožky, čímž napomáhá její hydrataci. Hořčík, obsažený v mořské soli také snižuje zadržování vody v těle. Přidejte třetinu hrnku mořské soli do vany s teplou vodou a užijte si vyživující, relaxační koupel.

Na lupy: jednu až dvě lžičky mořské soli vmasírujte do vlhké vlasové pokožky, a to po dobu alespoň 10 minut. Poté umyjte obvyklými produkty.

Bělejší zuby: Smíchejte jednu lžičku soli a dvě čajové lžičky jedlé sody. Ve směsi namočte vlhký zubní kartáček a vyčistěte si zuby. Pokud je chuť soli příliš intenzivní, použijte trochu zubní pasty.

Na nehty a kůžičku: Přimíchejte jednu lžičku soli, lžičku jedlé sody a čajovou lžičku citrónové šťávy do hrnku teplé vody. Nehty nechte ponořené 10 minut a poté přeleštěte kartáčkem. Tato lázeň nehty čistí od zažloutnutí, změkčí nehtovou kůžičku a hydratuje konečky prstů.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

Související témata:

Výběr článků

Načítám