Článek
Na podzim se každým rokem mezi lidmi zvyšuje počet nemocných s chřipkou, nachlazením, virózami. V době, kdy se k tomu přidala i celosvětová pandemie koronaviru, to nevěstí nic dobrého.
Není se tak čemu divit, že stále více lidí trápí s příchodem podzimu chmury a negativní myšlenky, jak to všechno zvládnou. Zkuste se tomu s pomocí několika rad postavit, aby to nepotkalo i vás.
1. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám
Většina balených potravin v obchodech je průmyslově zpracovaná tak, aby déle vydržely. To je na jednu stranu přínosné z hlediska trvanlivosti, pro zdraví to ale žádný benefit nemá. Složky v těchto potravinách se těm přírodním v mnohém nepodobají.
Za zdravými a dietními výrobky se často schovávají průmyslově zpracované potraviny
Často navíc obsahují značné množství cukru a nezdravých tuků. Taková kombinace tělu rozhodně neprospívá, naopak. Vysoká zátěž v podobě těchto složek tělo „stresuje”, tudíž je pak méně odolné v boji s možnými infekcemi.
Zkuste se proto raději zaměřit na zdravější varianty nejen samotných pokrmů, ale i jednotlivých složek, ze kterých se připravují. Uvidíte, že tím nejen svému tělu, ale i mysli prospějete.
2. Buďte vděční za maličkosti
Naučit se, jak být vděčný za každodenní maličkosti, je nejjednodušší cestou, jak si zlepšit náladu. Nemusí jít o nic světoborného, stačí, když si každý den sepíšete tři věci, za které jste vděční.
Pět stravovacích návyků, které oslabují imunitu
Zapisování je navíc pro mozek prospěšnější než pouhé přemýšlení o pozitivech. Pomáhá to v něm vytvářet nové nervové dráhy, zvyšuje to pozitivitu a zlepšuje celkové zdraví, uvádí server Yourtango.
3. Choďte do přírody
S chmurným podzimem, kdy bývají rána stále chladnější a sluníčko už nehřeje tolik jako v létě, se ne každému chce chodit do přírody na procházky. Právě to by ale mělo být novou denní rutinou, převážně ve chvíli, kdy trávíme více času doma - ať už pracovně, nebo s dětmi, které nemohou do školy.
I malá každodenní procházka parkem může zlepšit náladu a podpořit imunitu.