Článek
Profesorka Denise Robertsonová společně s týmem spolupracovníků z Univerzity v Surrey a Imperial College v Londýně testovala dvanáct dobrovolníků. Všem zúčastněným podali stejnou snídani, polovina pak hodinu po konzumaci cvičila šedesát minut na kole a polovina odpočívala. Obě skupiny pak byly ponechány další hodinu k odpočinku a následně přizvány ke stolu s jídlem, kde mohly sníst tolik, kolik hrdlo ráčilo.
Podle expertů cvičící dobrovolníci spálili mnohem více kalorií než odpočívající. Ale navíc se jim v mozku zvýšil obsah hormonů, které omezují chuť k jídlu a říkají tělu, kdy má dost. Takže při dalším příjmu potravin snědli méně. Celkový příjem kalorií do těla se výrazně snížil.
"V minulosti nás více trápil fakt, že ačkoli lidé cvičením spálí energii, následně toho mnohem víc snědí. To by přitom vlastně mohlo zcela zrušit účinek cvičení na redukci hmotnosti. Ale náš výzkum dokazuje, že cvičení může ovlivňovat apetit lidí tak, že jim pomůže hubnout a ochrání je před dalším nabíráním váhy," uvedla Robertsonová.