Článek
„Někdy zabraňuje tomu, aby organismus na cvičení reagoval tak, jak by měl,“ oznámil v časopise Applied Physiology, Nutrition and Metabolism profesor Brendon Gurd z Queens University v Kanadě. Své závěry sice formuloval na základě testů s pouze 16 lidmi, ale pozitivní vlastnosti resveratrolu přesto zpochybnil.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Ačkoli se deriváty této látky ze slupek hroznů úspěšně uchytily na trhu s výživovými a zdravotními doplňky, podle Gurda jde o nepodložené představy. Své dobrovolníky nechal projít čtyřtýdenním intenzívním tréninkem.
Polovině podával resveratrol, polovině placebo. A výsledek? Ti s placebem si libovali, jak jim doplněk pomohl, zatímco ti, co resveratrol skutečně brali, žádný velký přínos cvičení nezjistili. „Resveratrol nezvyšuje efekt cvičení, a možná dokonce brání, aby mělo na organismus očekávaný vliv,“ shrnul profesor. Takže pít červené (s mírou), či nepít?
Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: