Článek
Šíření nového koronaviru a narůstající počty nemocných a mrtvých děsí mnohé, i proto většina lidí po celém světě shledává mnohá opatření zavedená v souvislosti se šířením koronaviru potřebnými. Najdou se ale i taková, která nám vadí více než jiná - například sociální izolace či nucená karanténa.
Není se čemu divit - snaha se družit a kolektivně provozovat mnohé aktivity či sporty je nám jednoduše přirozená. Proto jsou pro mnohé dopady sociální izolace tak nepříjemné. Nedávná britská studie si dala za cíl zjistit i nějaká pozitiva s tím spojená, pokud vůbec nějaká jsou.
Jak vydržet doma a nezbláznit se
A opravdu je našla - třeba lepší vztahy v rodině i mezi partnery a více spánku. Mnozí lidé podle zjištění věří, že jim extra čas navíc s partnerem pomohl v posílení vzájemného vztahu, uvedl server Daily Mail.
Některé páry si pak dokonce užívají i více sexu než za „běžného” stavu. Jak ale odborníci dodávají, jedná se především o sezdané páry. Nejméně si užívají sexu lidé ve věkovém rozmezí 18 až 24 let, a to i vzhledem k tomu, že často nebydlí s partnerem v jedné domácnosti.
Jak ozvláštnit milostný život v karanténě
Více času s dětmi, více spánku
Stejně tak v mnoha rodinách plánují rodiče v návaznosti na danou situaci i v budoucnu trávit více času se svými dětmi, jako to dělají nyní. Lepší vztahy s potomky aktuálně zaznamenávají především muži.
Využijte volných dní ve prospěch sebe a své rodiny
Stejně tak muži častěji přiznávají, že se podílejí na chodu domácnosti o něco více než za běžného režimu. Obě pohlaví si pak užívají i více spánku, který je v období zvýšeného stresu a nejistoty jistě přínosem.
Jednou z nevýhod je pak přiznání, že řada lidí v době karantény mnohem více jí. A to buď ze stresu a nejistoty, nebo jednoduše proto, že mají jídlo stále po ruce.
Přibíráte v karanténě? Nestresujte se a změňte návyky
Nejvíce pak lidem obecně chybí kontakt se širší rodinou, kterou jsou zvyklí běžně navštěvovat. Co se týče práce z domova, kterou často praktikují, shledávají ji mnozí stejně „záživnou” jako jindy, našlo se ale rovněž menší procento lidí, kteří si stejnou práci užívají více, pokud ji mohou vykonávat doma.