Článek
Autorka celé kolekce, návrhářka a stylistka Štěpánka Pivcová, se v minulosti starala o šatník současnému prezidentskému páru a do povědomí veřejnosti se zapsala návrhem inauguračních šatů pro Evu Pavlovou ve výrazném fuchsiovém odstínu.
Dříve pracovala pro velké módní značky jako Pietro Filipi, Ragwear nebo Horsefeathers a nyní tvoří pod vlastní značkou The May Studio zejména luxusní kabáty z kašmíru.
Součástí kolekce je pánský oblek, pánské košile v bílé a červené barvě s japonským límečkem, dámské zavinovací šaty s výraznou manžetou, halenka, společenské sako, pouzdrová sukně v délce ke kolenům či kožený pásek s kovovou sponou se znakem ČOS.
Nový společenský oděv čerpá inspiraci z tradičního sokolského společenského kroje.
Nápad, aby Sokol měl svůj kroj, vznikl již v roce 1862, první návrhy kroje vytvořil malíř Josef Mánes.
Inaugurační šaty Evy Pavlové vysílají jasný vzkaz
Kolekci doplňuje šátek od Andrey Vytlačilové. Jeho motiv reflektuje typografii Sokola i jeho historii.
„Vévodí mu písmena S a O. V šátku jsou pak skryta všechna písmena S O K O L. Bílé půloblouky jsou upomínkou vysokých oken Tyršova domu (sídla České obce sokolské), pole bleděmodrých teček (moře hlav) pak odráží roj cvičenců připravených vykročit a šátek vzdává hold češství, české trikoloře, folkloru i pospolitosti a vzájemnosti,“ uvedla Vytlačilová na svém Instagramu.
Brož ve tvaru sokolího pírka navrhl šperkař Hanuš Lamr, se kterým Pivcová pravidelně spolupracuje. Ten je mimo jiné autorem šperků a brože i pro Evu Pavlovou.
Klobouky v podobě baretu a pánské čapky zpracovala modistka Jolana Kotábová.
Limitovaná kolekce Jindřich Fügner 202 obsahuje speciální etiketu, která bude uvnitř oděvů pod znakem ČOS. Jde o připomínku 202 let od narození spoluzakladatele Sokola, na jehož návrhy sokolský kroj připravil Josef Mánes. Poté bude prodej pokračovat standardní kolekcí.
Výroba oděvů bude probíhat převážně v Česku a na Slovensku. Látky jsou z Itálie.