Článek
Slugging by měl být posledním krokem v každodenním rituálu péče o pleť. Jde o to, že na ošetřenou pleť se nanese silné změkčovadlo, jako je vazelína, Aquaphor (regenerační krém) či pleťový olej, které v pleti uzamknou vlhkost a utěsní horní vrstvu pokožky, čímž zlepší pronikání dalších účinných látek z pečujících přípravků a zároveň zabraňuje ztrátě vlhkosti, ke které přes noc jinak dochází.
Výhodou této metody také je, že pomáhá opravovat narušenou kožní bariéru a bojuje tak i s ochablou pokožkou a vráskami.
Pro koho je slugging vhodný?
Jedná se o metodu, která by mohla pomoci ženám se suchou, svědící pokožkou. V současném zimním počasí ale i všem s normální pletí.
Nevhodná je ale pro ženy s aknózní nebo mastnou pletí, jelikož může docházet k zachycování odumřelých kožních buněk, a tedy k podpoře růstu bakterií, kvůli čemuž by mohlo dojít ke zhoršení akné.
Slugging by pak neměl být kombinován s přípravky obsahujícími retinoidy, kyselinu salicylovou nebo jiné potenciálně dráždivé složky.
Jak na slugging
Nejprve si večer důkladně vyčistěte pleť a pak ideálně naneste sérum či pečující krém s kyselinou hyaluronovou k maximální hydrataci pokožky. Potom na pleť naneste vazelínu či podobné přípravky, které pleť uzavřou.
Podobný postup můžete zvolit i při péči o suchou pokožku těla, a to zejména částí, jako jsou lokty či kolena. Nejprve na vysušená místa naneste hydratační tělové mléko a následně vazelínu či Aquaphor, případně můžete sáhnout po pleťových olejích, jež jsou složené z hroznového, slunečnicového či šípkového oleje, které mají nízkou schopnost ucpávat póry.
Slugging je dobré aplikovat alespoň jednou týdně. U stárnoucí, vysušené pleti to ale může být i denně.