Článek
Charakteristickým rysem kolekcí Cruise značky Louis Vuitton je prezentace na architektonicky zajímavých místech po celém světě. Konkrétní místa zároveň představují autentické zdroje inspirace Nicolase Ghesquièra, uměleckého ředitele dámských kolekcí.
V minulosti se přehlídky uskutečnily například v rezidenci Bob and Delores Hope Estate od Johna Lautnera v kalifornském Palm Springs (2015) nebo v muzeu Miho nedaleko japonského Kjóta, jehož autorem je Ieoh Ming Pei.
Tentokrát padla volba na Salk Institute, který byl dokončen v roce 1965. Autorem designu je známý americký architekt estonského původu Louis Kahn.
Salk Institute je klenotem moderní architektury. Vyniká brutalistickým designem, který spojuje výrazné linie s intimním měřítkem a zajímavými výhledy na Pacifik. |
„V Kalifornii jsem strávil poměrně hodně času, a tak mne lákala myšlenka uspořádat zde další přehlídku. Salk Institute je pro mě již dlouho místem vzbuzujícím úžas. Působivá brutalistická architektura Louise Kahna s Pacifikem a kalifornskými západy slunce v pozadí je pro mě zdrojem nekonečné inspirace. Navíc je oslavou inteligence, vědění a víry v sílu vědy,“ vysvětluje Nicolas Ghesquière, umělecký ředitel dámských kolekcí Louis Vuitton.
Chanel zdražuje a mění strategii. Chce konkurovat značce Hermès
Samotná kolekce pak připomínala kostýmy z filmového zpracování sci-fi románu Duna či festivalu Burning Man.
Nevšední siluety doplňovaly výrazné metalické barvy. Důraz byl kladen na ramenní vycpávky.
Kromě oblečení značka představila i nový tvar kabelky.
Mezi hosty na přehlídce nechyběla šéfredaktorka americké mutace Vogue Anna Wintourová, herečka Leslie Mannová či modelka Miranda Kerrová.