Hlavní obsah

O titul Miss JAR bude poprvé bojovat i transsexuálka

Novinky, das

Čtyřiadvacetiletá Lehlogonolo Machabaová se stala první transgender modelkou, která se probojovala do finále Miss JAR. Stalo se tak tři roky od okamžiku, kdy se JAR připojila k zemím jako Španělsko, Kanada, Nepál či Panama, které povolily transgender osobám účastnit se soutěží krásy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: O titul Miss JAR bude poprvé bojovat i transsexuálkaVideo: Reuters

Článek

Jihoafrická republika patří mezi země, kde je povoleno manželství osob stejného pohlaví a jako jedna z mála zemí má dokonce ve své ústavě zakotveno LGBTQ.

Transsexuálové tak zde mohou změnit svou identitu, včetně zaznamenání porodu v matrikách, nicméně i tak se v této zemi stupňuje násilí vůči lesbám, gayům, bisexuálům, transgenderům či queerům (lidé, kteří se cítí být odlišní od většinou přijímaného konceptu heterosexuality).

Sexuoložka Hanka Fifková: Jak se v Česku žije transsexuálním dětem

Sex a vztahy

I z tohoto důvodu se rozhodla Machabaová soutěže krásy zúčastnit. Ráda by pomohla své komunitě prolomit stigma, které mnozí lidé vůči queer komunitě mají.

„V mém případě se jedná o identifikaci žen, tedy abych byla společností vnímána a uznána jako žena,” vysvětluje pro agenturu Reuters.

Zároveň by ráda inspirovala i nastupující generaci a dodala jí odvahu, aby se nebála plnit si své sny a přání i přes omezené příležitosti.

Narodila se jako kluk. Dnes je z ní žena, která dobývá svět modelingu v Česku i v zahraničí

Móda a kosmetika

„Vyhrát Miss JAR by pro mě jako trans ženu skutečně moc znamenalo. Věřím, že by to i velmi pomohlo queer komunitě, a to nejen v JAR, ale i okolních státech, kde je stále i pouhá homosexualita tabu,” dodává.

Související články

Výběr článků

Načítám