Článek
Pod kabát
Pokud máte oblíbený kabát, který vás ale před těmi největšími mrazy nemá šanci pořádně zahřát, pořiďte si pod něj jednu vychytávku - vestu. Je to ten nejdůmyslnější způsob vrstvení vůbec. Navíc má tu výhodu, že pod kabátem nebudou vidět nevzhledné boule od huňatého vlněného svetru nebo kardiganu.
Mnoho z vest je vyrobeno z kvalitních a péřových materiálů, a navíc jsou velmi tenké. Můžete je proto svléci společně s kabátem a díky skladnosti je i schovat do kabelky.
Hřejivé silonky
Aktualizujte si i svou sbírku punčoch a silonek. V zimě musí být nohy v teple, proto klasické tenké silonky vyměňte za punčochy s vyšší tloušťkou vláken. Řiďte se podle označení, které najdete na všech baleních: DEN.
Ty nejtenčí jsou většinou označené nejnižším číslem (například 7), na zimu se ale hodí punčochy s hodnotou 100 až 200 DEN. Ty jsou téměř neprůhledné a jen málokdo je rozpozná od klasických kalhot.
Nezapomeňte ani na nohy. Do bot se dají koupit speciální termoregulační vložky do bot z přírodních materiálů, které zahřejí, ale zároveň sají pot. Některé mají kromě hřejivých i aromatické vlastnosti. Dobře poslouží i termo ponožky nebo modely se zesílenou špičkou a patou.
Dlouhé rukavice
Trpíte na studené ruce? Řešením jsou pletené nebo kvalitní kožené rukavice. Sázkou na jistotu jsou ale kousky s dlouhým „rukávem“. Pokud plánujete delší pobyt venku v mrazu, pak vám pečlivě navlečené rukavice, nejlépe na celém předloktí, prokážou velkou službu. Volit ale můžete i modely s tlustší vrstvou okolo zápěstí, kde může být prostor pro zdobení, kamínky nebo umělou kožešinu.
Vrstvěte kvalitně a s dobrými materiály
Do kvalitní vrstvy se rozhodně vyplatí investovat. Zakupte si 100% bavlněná tílka a trika s dlouhým rukávem, vsaďte i na kašmírové svršky.