Článek
Kdo měl v osmdesátých letech koženou a ne pouze koženkovou bundu, byl považován za těžkého „frajera”. Kožená i koženková móda se vozila z Jugoslávie a slavila obrovský úspěch. Stejně jako nosí dnes mladí lidé úzké kalhoty a nedají na ně dopustit, byly módní a opěvované kousky z kůže a koženky.
Kožené kousky
O koženou módu, ale i doplňky je ale třeba se velmi důkladně starat. Jedině tak totiž prodloužíte jejich životnost i jejich krásu. Boty pravidelně stříkejte impregnací. Pokud se vám zamažou kožené kalhoty či bunda, rozhodně není dobré doplněk prát v pračce, ani v ruce, raději jej svěřte do rukou specialisty, v tomto případě tedy do čistírny.
Jak je nosit? Kožené věci se dají nosit romanticky i rockově. Ke kožené elegantní sukni oblékněte jemnou pastelovou halenku a klidně i stejnobarevné lodičky. To samé platí i u kožených kalhot.
Pokud jdete na koncert, místo halenky zvolte triko nebo kostkovanou košili a křivák. K sukni můžete s klidem obout tenisky a outfit je na světě.
Koženkové zboží
Ne každý má ovšem dost peněz na to, aby nosil doopravdy pravé kožené oblečení. A v tuto chvíli přichází na řadu koženka. Tu seženete ve všech módních řetězcích a můžete jí stylově nahradit kůži.
Koženku ovšem vybírejte pečlivě, nesmí být příliš lesklá a neměla by na první pohled působit laciným dojmem, aby outfit nevypadal jak od „kolotočů”. Vybírejte zkrátka tak, aby kousek byl co nejpodobnější pravé kůži.
Na rozdíl od kůže je její nevýhodou výrazně nižší životnost, ačkoliv nosit a kombinovat ji můžete úplně totožně.