Článek
Unikátní projekt vyžadoval spoustu úsilí. Za tři roky navštívila Mihaela více než 50 zemí, potkala stovky žen a u všech si vyslechla jejich životní příběh. Na fotce najdete například mladou ženu z Tádžikistánu, portrét žen ze Sýrie, které utíkají z válečných zón, nebo téměř stoletou Indku, která na svůj věk vůbec nevypadá.
V roce 2013 se Mihaela rozhodla dát výpověď v práci a začala cestovat. Dala dohromady své malé úspory, aby vytvořila Atlas krásy.
Navzdory očekávání se její nápad stal slavným po celém světě. Jen fotografka zůstala stále stejná. Stále cestuje a fotí ženy ze všech koutů světa. Svými fotkami oslavuje různorodou krásu žen, které na své cestě potká.
Rozdílnost je krásná, neměla by být důvodem ke konfliktu
Móda podle Mihaely nemá žádné limity. Neurčuje ji věk, trendy, barvy. Naopak ji definuje možnost cítit se dobře ve svém těle, být sama sebou, přirozená a autentická. Zkrátka být originál.
Je to právě rozdílnost, která je největším pokladem dnešní doby. Ačkoliv jsou lidé povahově či snad fyzicky hodně rozdílní, stále patří do jedné velké lidské rodiny.
„Svět potřebuje svůj Atlas krásy, aby všichni viděli, jak je život rozmanitý. Rozmanitost (kulturní, fyzická, náboženská) je krásná věc, ne důvod k tomu, aby se vedly války,“ uvedla fotografka, která plánuje cestovat a fotit až do roku 2017.