Článek
Ten nejvhodnější čas pro relaxační koupel je večer, chvíli před spaním. Voda by měla mít 37 až 40 °C a celá koupel by měla trvat ideálně půl hodiny.
Pokud si chcete koupel skutečně užít, pak si dopřejte kvalitní pěnu do koupele, která utvoří nejen krásné bublinky, ale také příjemně voní a obsahuje přísady, které mají pečující účinky na pokožku. Teplá voda totiž jinak pokožku velmi vysušuje a bez těchto přísad ji při dlouhé koupeli můžete poškodit.
Výhodou kvalitních pěn, olejů či koupelových šumivých bomb je, že po samotné koupeli se již nemusíte mazat tělovým mlékem či olejem, protože pokožka je již hydratovaná a vyživená právě díky obsaženým přísadám.
Olejová koupel
Pro naprosté uvolnění napětí a zbavení se stresu je dobré si přidat do koupele přírodní éterické oleje, jako jsou bergamot, růže, skořice, levandule, rozmarýn či santalové dřevo.
Jste-li nachlazení, pak upřednostněte bergamot, břečťan nebo mátu peprnou, budete překvapeni okamžitou úlevou.
Příjemné a účinné mohou být i jiné éterické oleje, vždy nejvíc záleží na tom, co vám samotným bude vonět.
Vůni v koupeli pak můžete podpořit i vonnou svíčkou či aromalampou se stejnou vůní.
Olejovou koupel si lze vychutnat i tak, že přípravek naneseme přímo na tělo a v teplé vodě jej necháme pomalu uvolňovat. V každém případě však pozor na předávkování, aby relaxace neskončila nevolností.
Koupelové soli
Koupelové soli, zejména ty s obsahem soli z Mrtvého moře, jsou výborné pro problematickou pokožku a pak také pokožku s atopickým ekzémem. Sůl je bohatá na minerály a stopové prvky, které posilují pokožku, napomáhají hojení a působí proti celé řadě kožních problémů.
Může se vám hodit na službě Zboží.cz: