Článek
Odborníci tento negativní trend považují za tzv. těhotenskou anorexii. Ženy téměř nejedí či naopak velmi mnoho cvičí, jen aby zůstaly i během těhotenství co možná nejštíhlejší.
Bohužel si neuvědomují důsledky svého sobeckého chování. Neohrožují totiž jen sebe a svůj metabolismus, ale především své ještě nenarozené dítě. Pokud žena během těhotenství příjímá nedostatečné množství výživových hodnot, může se to projevit především na vývoji a zdraví budoucího miminka.
O tom, že se jedná o skutečně globální problém, vypovídají i výrobci těhotenského oblečení. Podle nich je stále větší zájem o menší velikosti i v těhotenském oblečení. Dříve nemyslitelné velikosti 34 či 36 jdou velmi dobře na odbyt.
.
Honba za štíhlou figurou i po porodu
Bohužel tato honba za krásnou postavou nekončí po porodu, ale naopak o mnoho intenzivněji pokračuje i po porodu. Stále častěji se ženy hned týden po porodu svěřují do péče osobních trenérů, již mají jediný úkol - přivést je co nejdříve do absolutně stejné formy jako před těhotenstvím.
Na jednu stranu to mohou mnozí považovat za správné - nicméně vše má svůj čas a drastické diety i nadměrné cvičení okamžitě po porodu mohou mít negativní vliv především na psychiku žen, ale i na kojení a tedy tvorbu kvalitního mateřského mléka.
Kila navíc během těhotenství úplně nejhůř vnímají ženy, jež vědí o své fyzické kráse a staví na ní své bytí. Ze strachu ze ztráty partnera, pak obvykle veškerou vinu za nadbytečná kila přičítají právě dítěti, což může vyústit až k obrovské nenávisti vůči dítěti, varují psychologové.