Článek
Zajímavá fakta si pak ověřili v dalších studiích a zjistili, že k prudké změně v přístupu k dětem došlo v polovině devadesátých let. Tehdy se hodně začalo mluvit o významu kvalitně stráveného času s dětmi.
Před rokem 1995 strávily matky v průměru 12 hodin týdně potřebami svých dětí. V roce 2007 to už bylo ale v průměru 21,2 hodiny týdně u vysokoškolsky vzdělaných a 15 hodin týdně u žen s nižším stupněm vzdělání.
Ačkoli matky stále věnují svým dětem více péče než otcové, i u tatínků došlo k nárůstu doby, kterou věnují právě dětem. Zatímco před rokem 1995 vysokoškolsky vzdělaní muži trávili s potomky asi 4,5 hodiny týdně, dnes je to 9,6 hodiny, zatímco muži s nižším vzděláním se posunuli z 3,7 hodiny na 6,8 hodiny týdně.
„Rodiče mají stále pocit, že netráví s dětmi dost času. Je to způsobeno tím, že musejí mnohdy velmi tvrdě pracovat a tak jim připadá, že ochuzují právě své děti. Nikdy jsem nepotkala rodiče, kteří by měli pocit, že tráví s dětmi dostatek času,“ vysvětluje newyorská expertka Ellen Galinská.