Článek
Už jen za start v základní skupině měly všechny týmy jistých více 113 miliónů korun; za postup do základní skupiny putovalo na konto mužstva přes 51 miliónů a za šest odehraných zápasů měly kluby jistých téměř 62 miliónů. Za každé vítězství mužstvo bralo 10,3 miliónu a za remízu polovinu. Dva postupující celky ze základní skupiny poté inkasovaly dalších bezmála 62 miliónů korun. Vítězný italský tým AC Milán si za konečné prvenství v soutěži vysloužil prémii 206 miliónů korun.
K tomu všichni účastníci dostávají navíc tučné obnosy za prodej televizních práv. Nejvíce v loňském ročníku Ligy mistrů vydělal poražený finalista Juventus Turín - celkově si přišel si více než na miliardu korun.
Třímilionové bolestné
Také české kluby doufají, že letos zasednou k tomuto bohatě prostřenému stolu. Slavia Praha po úterní porážce 0:3 v třetím předkole ve španělském Vigu živí jen teoretické naděje, Sparta je cíli po vítězství ve Skopje 3:2 o kus blíž. Ani týmy vyřazené v třetím předkole nevyšly v minulosti naprázdno, zhruba třímiliónové 'bolestné' se však s penězi za postup do hlavní fáze LM nedá srovnat.
V předloňské sezóně si Sparta díky dobrým výsledkům přišla na téměř čtvrt miliardy korun, v sezóně 2000/01 vydělala 145 miliónů a rok předtím se její příjmy vyšplhaly znovu bezmála na čtvrt miliardy. Celkově si tak sparťané během tří sezón v Lize mistrů vydělali 641,262.000 korun.