Článek
Podle zdroje začala operace na dopadení teroristů 20. února. Zarkáví jel tehdy z Fallúdže na schůzku do Ramádí, kde ho byla připravena zatknout speciální jednotka. Nejhledanější muž v Iráku se ale o akci včas dověděl.
Když byla dodávka, v níž zřejmě cestoval, odkloněna u jedné ze silničních hlídek, řidič auto obrátil a ujel. Američané ho sice po několika kilometrech dostihli, ale Zarkáví uvnitř už nebyl. Podle zdroje se mu zřejmě podařilo vyskočit, když vůz projížděl pod nadjezdem, na němž se ukryl.
Zarkávího počítač
Uvnitř automobilu byl Zarkávího počítač a 80 tisíc USD (asi 1,6 mil. Kč) v hotovosti. U počítače byla zařízení na připojení k internetu a v osobní složce Zarkávího fotografie. Zdroj z Pentagonu označil zajištěná data za "pokladnici informací".
Obsahovala mimo jiné přímé spojení na vůdce mezinárodní organizace al-Kajdá Usámu bin Ládina. Podle dostupných zpráv jsou oba muži v čilém kontaktu a kurýři bin Ládina se čas od času objevují v Iráku.
Při únorové akci byli zadrženi Zarkávího blízcí spolupracovníci Ahmad Chálid Marad Ismáíl Raví a Tálib Arsan Dulajmí. Raví byl příležitostně Zarkávího řidičem a připravoval jeho schůzky. Dulajmí zajišťoval bezpečné úkryty či přejezdy a doručoval Zarkávímu zásilky a peníze.
USA jordánského rodáka viní z akcí namířených proti současnému iráckému režimu, při nichž zahynuly v posledních dvou letech tisíce lidí.