Článek
Francouzský premiér Raffarin vyslovil jménem své země vděčnost Kanadě za příspěvek k jejímu osvobození a srdečně pozdravil také skupinu kanadských veteránů, kteří byli dnešní ceremonii přítomni. Její součástí bylo také položení věnce k velkému kříži na hřbitově a seskok skupiny parašutistů, který připomínal výsadek v Normandii před šedesáti lety.
Už v poledne seskočilo 600 amerických a francouzských výsadkářů v Sainte-Mere-Eglise, která byla první francouzskou obcí, již spojenci osvobodili.
Francouzský ministerský předseda se odpoledne zúčastnil i francouzsko-norského a francouzsko-belgicko-lucemburského ceremoniálu.
Z Británie míří do Normandie na 12 000 veteránů. Z Portsmouthu vyplula flotila člunů s pamětníky. Na ty shodil bombardér Lacaster milión květů vlčích máků. Jeden z účastníků vylodění, který bojoval o most Pegasus Joe Burnett řekl: "Je skvělé vidět všechny staré přátele. Když myslíte na to, kolik jich tu zemřelo, měli byste plakat." Britský generál Mike Jackson uvedl: "Bohužel tohle budou poslední velké oslavy pro mnohé veterány."
Oslavy vyvrcholí v neděli odpoledne mezinárodním aktem za účasti představitelů všech zemí, které se na invazi v roce 1944 podílely. Poprvé také přijedou představitelé Ruska a poraženého Německa. Za ty budou přítomni prezident Vladimir Putin a kancléř Gerhard Schröder. Českou republiku bude reprezentovat prezident Václav Klaus, Slovensko prezident Rudolf Schuster.