Článek
Carter Hamm, mající na starost právě Kurdy obývaný sever, uvedl, že americké i irácké představitele čeká v oblasti ještě "hodně práce". V posledních dnech bylo v Mosúlu zabito 57 příslušníků iráckých bezpečnostních sil. K vraždě 17 z nich, jejichž těla byla objevena v sobotu, se přihlásila skupina jordánského teroristy Zarkávího .
Tři čtvrtiny příslušníků irácké policie v Mosúlu po atentátech, při nichž byla zničena většina policejních stanic, podle generála přestala chodit do práce, což je podle něj problém: "Bez početné irácké police je obtížné výrazně zvýšit bezpečnost na úroveň, která je pro volby potřeba."
Hamm dodal, že větší počet amerických sil už v Mosúlu nejde nasadit. Američané tam obnovili hlídky v ulicích a pokračují v prohledávání domů, kde pátrají po podezřelých ozbrojencích.
V Mosúlu dlouho panoval klid, ovšem 16. listopadu, týden po zahájení operace, jejímž cílem bylo dobýt sunnitskou Fallúdžu ve středu Iráku, se situace v Mosúlu natolik vyhrotila, že Američané museli použít těžkou techniku a izolovat západní část města, kterou ovládli rebelové.
Atentát v Ramádí
Exploze auta naloženého výbušninami před policejní stanicí v iráckém městě Ramádí si v pondělí vyžádala životy nejméně 12 osob. Zraněno bylo dalších deset osob. Lékař z místní nemocnice uvedl, že z devadesáti procent byli zasaženi policisté, kteří čekali ve frontě na výplatu. Město leží poblíž Fallúdži v centrální sunniské části země
O víkendu pokračovala ve čtvrtek zahájená operace 5000 amerických, britských a iráckých vojáků, jejimž cílem je eliminovat skupiny povstalců, které se soustředily v oblasti vytýčené městy Latífíja, Iskandaríja a Džabala. [celý článek]
Během soboty bylo v Hílle a Latífíji zadrženo na padesát ozbrojenců, dalších 42 jich bylo v Hílle podle informací televizní stanice al-Arábíja zadrženo během neděle.
Rebelové zničili policejní stanici Chalídíji a radnici v Habaníji, kde též podnikli útok na americkou vojenskou kolonu.
Šíité požadují volby v termínu
Proti odmítnutému návrhu odložení voleb až o půl roku protestovali majoritní šíité. [celý článek] Mluvčí hlavy iráckých šíitů velkého ajatolláha Sistáního šejch Abdel Mahdí Karbalaj uvedl, že odložení voleb by "zvýšilo násilí a chaos". Dodal, že "uspořádání voleb v plánovaném termínu ukáže jednotu Iráku. Svobodné a spravedlivé volby vytvoří vládu práva, která bude čelit teroristům".