Článek
Policie nejdříve zatkala jednatřicetiletou ženu a devětadvacetiletého muže, kteří jsou podezřelí ze spiknutí za účelem spáchání loupeže. Poté policisté zadrželi jednačtyřicetiletou ženu z jedné firmy ve městě Bromley jižně od Londýna. Ta si podle deníku Daily Mirror chtěla otevřít účet u pobočky stavební společnosti s vkladem 6000 liber. Žena platila bankovkami, na nichž byly papírové pásky s nápisem Tonbridge.
Odměnu za informaci, která umožní získat lup zpět, nabídla firma na přepravu peněz Securitas, z jejíhož překladního objektu v Kentu peníze zmizely, a pojišťovny bank. Banka Bank of England oznámila, že při přepadení přišla o 25 miliónů liber (přes miliardu korun), které jí však již byly proplaceny. Policie bez upřesnění sdělila, že lup by mohl dosáhnout rekordních 50 miliónů liber.
Loupež v Tonbridgi byla velmi dobře a dlouhodobě plánována. Podílela se na ni nejméně desítka osob s ručními zbraněmi a několika auty včetně kamiónu. [celá zpráva]
Pachatelé převlečení za policisty unesli vedoucího peněžního střediska a jeho ženu i syna a všechny dovezli na místo činu. Pohrozili, že ženě a synovi ublíží, pokud muž nebude spolupracovat. Lupiči tak mohli bez násilí zneškodnit a spoutat všech 15 členů ostrahy bezpečnostního skladu. Zloději strávili na místě přes hodinu a krátce po půlnoci uprchli dosud neznámo kam. Zajatce propustili a nikdo nebyl zraněn.
Za dosud největší ukradenou částku v Británii úřady označují 40 miliónů liber, zcizených v roce 1987 ze spořitelny v Knightsbridge v centru Londýna. Podobnou hodnotu by dnes mělo i 26,5 miliónu liber z roku 1963, kdy tato suma zmizela při legendární a důmyslné vlakové loupeži mezi Londýnem a Glasgowem.