Článek
"Když mluvil o všech útocích, měl jsem z něj pocit, že přehání," popsal své zážitky z jednoho říjnového dne 2002 dozorce Wayne Davis. Malvo údajně vypověděl, že vedle přiznaných obětí zaútočil na důchodce hrajícího golf, malou černošskou holčičku a muže, jenž se ho pokoušel zadržet.
Důvody k útokům byly různé
Důvody k vraždám byly smíšené. Převládala touha po financích, stejně důležité bylo prý náboženské pozadí. Jak Malvo, tak John Allen Muhammad (41) - druhý z vrahů, se totiž hlásili k islámské víře, jež byla v USA podle nich potlačována.
K nejotřesnějším, na štěstí neuskutečněným plánům obou ostřelovačů patřilo napadení autobusu plného dětí. Záměr nevyšel na poslední chvíli kvůli náhodě. Autobus totiž v den chystaného útoku jel jinou cestou a zaparkoval na jiném místě než obvykle.
Chtěl rybu, promluvil
Malvo byla zadržen 24. října 2002. S vyšetřovateli odmítl mluvit. Poté si to ale rozmyslel a své výpovědi policistům sděloval formou pantomimických gest, posunků a částečně i písemných záznamů psaných na stůl v místnosti, kde výslechy probíhaly.
Poprvé promluvil až ve vězení, tj. za 2 dny po svém zatčení, kdy požádal právě Davise o rybu. Komunikace s policisty ale stále vázne.
Hrozí jim trest smrti
Malvo a Muhammad jsou společně viněni z 10 vražd ve Washingtonu. Každý zvlášť ještě navíc z jedné vraždy - Malvo zastřelil agentku FBI Lindu Franklinovou, Muhammad zavraždil náhodného chodce Deana Harolda Meyerse v Manassas.
Oběma pachatelům hrozí trest smrti. Mladšího z nich od výjimečného rozsudku pravděpodobně nezachrání ani skutečnost, že byl v době spáchaní zločinů nezletilý.