Článek
Letadlo po cestě zastihla sněhová bouře a letiště v Kábulu jej odmítlo přijmout. Doporučili mu, ať letí na vojenské letiště ve městě Bahrami. Letadlo pak zmizelo z radarů. Jeho trosky vojáci našli na východě od hlavního města.
"Domníváme se, že nehodu nikdo nepřežil," usoudil mluvčí afghánského ministerstva obrany Muhammad Záhir Azmí. Kromě toho, že sotva mohl někdo zůstat naživu v údajně zcela zničeném letadle, v oblasti poslední dva dny prakticky nepřetržitě sněžilo a teploty klesaly až na minus 18 stupňů Celsia. Vyloučil také, že by letadlo bylo uneseno nebo v něm někdo odpálil bombu.
"Našli jsme už mnoho těl," řekl mluvčí afghánského ministra vnitra Lutfullah Mashal. Podle něj se stále ještě nepodařilo nalézt trup letadla, kde bude asi obětí nejvíce. Těla hledají jak vojáci NATO, tak například členové slovinské horské služby a členové afghánské armády.
První soukromá společnost
Letadlo patřilo soukromé kábulské společnosti Kam Air, většina členů posádky byla z Ruska, pasažéři byli Afghánci, Turci, Italové nebo Američané.
Služby firmy využívají bohatší Afghánci, kteří se chtějí vyhnout cestování po nekvalitních silnicích v zemi, a někdy i humanitární pracovníci. Kam Air létá z Kábulu do Dubaje ve Spojených arabských emirátech a do tureckého Istanbulu a operuje i na několika domácích linkách.