Článek
Většina znečištění pochází z kanadské provincie Québec, která hlásí okolo 160 různých požárů. S živlem se ale potýkají i další provincie, zejména Ontario.
Oranžově zbarvená mlha už v úterý zahalila Sochu svobody, Times Square a další ikonická místa New Yorku. Zejména lidem s respiračními obtížemi úřady doporučily zůstat doma, státní školy pak rušily venkovní program.

Svítání v New Yorku, středa 7. června
Podobné je to ve státě New York. „Většina Newyorčanů – všichni Newyorčané – vidí, jaké jsou podmínky: Obloha je zamlžená, viditelnost je hrozná a ve vzduchu je cítit kouř,“ hlásil už v úterý Basil Seggos z resortu životního prostředí státu New York.

Lincolnův památník ve Washingtonu. Situace ve středu 7. června
Kanadští představitelé podle agentury Reuters už počátkem týdne avizovali, že země může letos čelit největšímu počtu lesních požárů v zaznamenané historii. Podle expertů může být jedním z důvodů neobvykle teplé a suché jaro, očekává se přitom, že během léta bude tento trend pokračovat.
Aktuálně je situace napjatá zejména v provinciích Québec a Ontario. Naopak v Novém Skotsku po deštích z posledních dní poslední zbytky požárů dohořívají.

Lesní požár v kanadské provincii Alberta. Snímek z května
Požáry v celé Kanadě již letos spálily více než 3,3 milionu hektarů půdy – což je plocha zhruba dvanáctkrát větší, než je desetiletý průměr pro toto roční období, podotkla britská stanice BBC. Své domovy tam musely opustit tisíce lidí.

Pohled na Toronto z věže CN Tower, snímek z úterý 6. června
Ve Spojených státech hustý kouř v úterý zahalil oblast New Yorku a státu Connecticut, varování federální Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) platilo i pro státy Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island a Vermont.

Lesní požár v kanadské provincii Britská Kolumbie, snímek z 3. června
Kouř z kanadských požárů byl vidět a cítit téměř po celém severovýchodě USA, zasažena byla i část středozápadu, podotkl zpravodajský web The Hill. Kvalita ovzduší v New Yorku a Detroitu byla ve středu druhá a čtvrtá nejhorší na světě, vyplývalo z monitoringu švýcarské společnosti IQair, která sleduje více než 100 tisíc lokalit ve 150 zemích.