Článek
Podle místních obyvatel byl před odstraněním diktátora přístup k internetu omezen na státem schválené stránky a byl pozorně sledován státními bezpečnostními službami.
Ačkoli se mnozí Iráčané stavějí k motivům USA podezřívavě, protože se domnívají, že vojáci mají za úkol spíše zajistit ropu a odstranit Saddámovy přívržence než provést obnovu v zemi, přijali obyvatelé Tikrítu internetovou kavárnu s nadšením. "Dříve jsme neměli žádný volný e-mail, žádný chat, žádnou dobrou informaci, žádné spojení se světem. Byli jsme jako ve velkém vězení," prohlásil návštěvník kavárny Asim Abdullah.
Bagdádský časopis nese jméno Komického Alího
S uvolněním režimu začal v Bagdádu vycházet nový časopis. Jeho vydatel jej pojmenoval po Husajnovu ministru informací Muhammadu Saídu Sahháfovi, jehož svět zná z války v Iráku spíše pod přezdívkou Komický Alí, kterou si vysloužil svými patetickými a nesmyslnými výroky o neodvratné porážce Američanů. Oznámil to francouzský list Le Figaro.
"Chtěl jsem jméno, které by přitáhlo čtenáře. A jméno Sahháf mělo v určité době v tisku váhu," řekl šéfredaktor týdeníku.
Sahháf po válce řekl, že se Američanům sám vydal, ti ho vyslýchali a pak zase propustili na svobodu.