Článek
Z informací deníku Bild vyplývá, že Ibrahim A. má předlouhý trestní rejstřík. Do střetu se zákonem se od roku 2015 dostal dvanáctkrát. Většinu činů spáchal v Euskirchenu.
Například byl vyšetřován pro krádeže, poškozování majetku či těžké ublížení na zdraví a vyhrožování. V Bonnu se zase dopustil podvodů s kreditními kartami, v Kolíně nad Rýnem zase sexuálního napadení.
Až do 19. ledna byl Ibrahim A. ve vyšetřovací vazbě. Pobodal totiž jiného muže. Předtím prý konzumoval velké množství kokainu, heroinu a alkoholu. Na svobodě byl tedy pár dní, než zničil životy několika nevinných lidí. Policie ho zatím nepovažovala za politického extremistu.
Po útoku ale podle svědků vypadal zmateně. V současné době je v rukou odborníků, aby se posoudil jeho duševní stav, píše server týdeníku Spiegel.
Ibrahim A. zaútočil ve vlaku krátce před 15. hodinou, když se souprava blížila k nádraží v obci Brokstedt. „Šíleně jsem se bál,“ popsal deníku Bild jeden šedesátiletý cestující.
„Nejprve řádil ve druhém vlakovém kupé, pak se objevil u nás a chtěl bodat. Jeden z cestujících po něm hodil kufr,“ popsal. Když vlak zastavil, lidem se ho podařilo přemoci na nástupišti.
Po jeho řádění zemřeli dva lidé, 16letá dívka a 19letý mladík, potvrdila německá policie. Dalších sedm lidí bylo zraněno, z nichž tři jsou ve vážném stavu. V době útoku bylo ve vlaku asi 120 lidí, uvedla policie.