Článek
Ruská agentura neuvedla, kde a kdy byl Američan zadržen, jen napsala, že na Ukrajinu se přestěhoval v roce 2014 a že jej k soudu předvedla vojenská policie. Prokurátorka požádala soud, aby obžalovaného vzal na půl roku do vazby kvůli obavě, že by mohl bránit objasnění případu a dále se věnovat „zločinné činnosti“. Soud žádosti vyhověl.
Hubbard „byl unesen na Ukrajině“ před téměř třemi lety, uvedla ve facebookovém příspěvku žena, která se označila za Hubbardovu sestru, napsala agentura Reuters s tím, že dotyčnou ženu se jí nepodařilo kontaktovat, stejně tak ani Hubbardova obhájce. Americké velvyslanectví v Moskvě a ukrajinské ministerstvo zahraničí dosud nereagovaly na žádost o vyjádření.
Mučili ho, až ho „z nedbalosti“ zabili. Kvůli smrti amerického spolubojovníka zatkli čtyři ruské vojáky
Moskva doufá ve výměnu rukojmích za agenty
V posledních letech bylo v Rusku zadrženo pod různými záminkami několik západních občanů, především Američanů. Washington kritizuje Moskvu, že zajímá rukojmí ve snaze dosáhnout osvobození ruských agentů dopadených na Západě, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že 1. srpna se odehrála dosud největší výměna vězňů mezi Ruskem a Západem od konce studené války.
Na svobodu se tak mimo jiné dostal americký novinář Evan Gershkovich či bývalý příslušník americké námořní pěchoty Paul Whelan, jakož i příslušník elitní jednotky ruské tajné služby Vadim Krasikov, odsouzený v Německu za vraždu odpůrce ruského režimu; německý soud zločin označil za „státem objednanou vraždu“.
Někteří cizinci zadržovaní v Rusku ale propuštěni nebyli, protože ještě nebyli odsouzeni, například Francouz Laurent Vinatier, kterému hrozí pět let vězení za to, že podle obvinění porušoval ruský zákon o „zahraničních agentech“.