Článek
Mezi unesenými jsou především zaměstnanci těchto firem, řidiči a lidé, kteří chtěli využít jejich služeb. "Vzali všechny zaměstnance společností a blízkých obchodů," uvedl jeden ze svědků, jenž pracoval pro společnost Swan Transportation.
Postříleli studenty
Při dalším pondělním útoku maskovaná skupina ozbrojených mužů zastavila v provincii Dijála dva minibusy se studenty a zaměstnanci elektrárny. Museli vystoupit, na jednu stranu šli sunnité, na druhou šíité. Bandité pak 21 šíitu zastřelili.
"Žádali nás, abychom ukázali své průkazy a na jejich základě a na základě vzhledu oddělili šíity od sunnitů," uvedl jeden z pasažérů, šíitský Kurd Ismaíl. Podle něj pak patnáctičlenná skupina v tradičních oděvech nařídila šíitům, aby si lehli na zem. Než zahájili palbu, jeden z nich vykřikl: "Ve jménu islámu pro vás dnes vykopeme masový hrob. Jste zrádci." Zraněný Ismaíl přežil, protože se nepohnul, když do něj jeden z útočníků kopl, aby se přesvědčil, zda je mrtvý.
Dva sunnitští studenti také byli zabiti v Bagdádu, když je vezli na kolej.
V Iráku zahynulo už přes sto Turků
V Turecku od počátku války zahynulo více než sto Turků. Podle tureckého ministra zahraničí Abdullaha Güla mezi nimi převažovali řidiči kamiónů. Dalších 24 Turků je v Iráku nezvěstných. V Iráku bylo dosud uneseno 86 Turků, přičemž 59 z nich únosci zase propustili.