Článek
"Velmi mě těší, že vám mohu oznámit, že oba zadržovaní jsou opět na svobodě. Po více než třech měsících jsou opět v bezpečí pod německou ochranou," řekl ministr s tím, že do vlasti by se měli vrátit ve středu. Jejich zdravotní stav je dobrý.
Jednání o propuštění se vlekla. Únosci zpočátku nevznesli žádné požadavky, 13. února ale pohrozili zabitím rukojmích, jestliže německá vláda neuzavře velvyslanectví v Bagdádu a neukončí své aktivity v zemi. Frank-Walter Steinmeier tehdy jejich požadavky odmítl.
Irácká radikální skupina Tavhíd a sunná pohrozila počátkem dubna opět jejich zabitím, pokud nebudou propuštěni všichni vězni zadržovaní americkými vojáky v Iráku. To Němci nemohli splnit.
Po celou dobu nebylo jasné, jestli únosci patřili ke vzbouřencům, nebo šlo o zločince, kteří chtěli peníze. Když se koncem dubna objevily zprávy o možném propuštění, německá média začala spekulovat o výši částky, kterou muselo Německo únoscům zaplatit.
Zaměstnanci lipské společnosti Cryotec Anlagenbau René Bräunlich a Thomas Nitzschke byli uneseni 24. ledna z čističky u rafinérie Bajdží. Unesli je v úterý muži oblečení v uniformách irácké armády. [celá zpráva]