Článek
Město obsadilo asi 1000 vládních vojáků, kteří zadrželi samozvaného vůdce rebelů zemědělce Bachťajra Rachimova a nejméně tři jeho stoupence. Nyní čekají ve vězení na soud. Povstalci údajně nebyli ozbrojeni a při zatýkání nezazněl jediný výstřel, sdělili obyvatelé města.
Povstání v Kara-su začalo v sobotu, kdy také město po útocích vzbouřenců na policejní a vládní budovy opustili vládní představitelé. Dnes se prý do města vrátili. Poblíž mostu spojujícího Kara-su s nedalekým Kyrgyzstánem bylo dnes vidět několik pohraničníků a asi dvacítku vojáků třímajících kalašnikovy.
Akce uzbecké armády v Kara-su přichází poté, co vládní síly v pátek zahájily palbu do demonstrantů v blízkém Andižanu, kde podle místních nevládních organizací usmrtily asi 750 lidí, včetně žen a dětí. [celá zpráva]
Uzbecké úřady uvádějí v oficiálních statistikách 169 mrtvých. K uklidnění situace v zemi vyzvali úřady mluvčí americké vlády Scott McClellan i britský ministr zahraničí Jack Straw. Uzbecký prezident Islam Karimov by podle nich měl zemi více otevřít změnám.