Článek
Agenturu o upozornění Spojených států informoval šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Muhammad Baradej. Podle informací Českého rozhlasu uzavřela svou diplomatickou misi v Bagdádu i Česká republika.
Američané z diplomatických misí v Kuvajtu, Tel Avivu, Jeruzalémě a z Damašku stahují diplomaty ne nezbytné pro provoz velvyslanectví a všechny rodinné příslušníky diplomatů. Rozhodnutí je podle amerického ministerstva zahraničí výsledkem celkového posouzení bezpečnostní situace v regionu v souvislosti s hrozbou vojenské akce v Iráku.
Pozorovatelé OSN monitorující irácko-kuvajtskou hranici zastavili veškeré operace v demilitarizované zóně vzhledem k přípravám Spojených států na možný útok proti Iráku. "S platností od dnešního dne jsme pozastavili veškeré operace na základě našeho bezpečnostního plánu," sdělil mluvčí pozorovatelské mise OSN (UNIKOM) Daljeet Bagga. "Jsme stále zde v demilitarizované zóně, ale přerušili jsme operace a čekáme na další instrukce."
Britské ministerstvo zahraničí doporučilo občanům s výjimkou diplomatů, aby s ohledem na možnou válku s Irákem raději rychle opustili Kuvajt a Izrael. "V případě bojů nastane riziko útoků ze strany Iráku, který by mohl použít chemické a biologické zbraně. Pokud jste v Kuvajtu, měli byste rychle odjet, dokud fungují pravidelná letecká spojení," uvedlo ministerstvo v prohlášení. Obdobnou výzvu zaslalo svým občanům v Izraeli.