Článek
„Nikdo nechce sprchovou hlavici s nízkým průtokem,“ uvedl Trump před úředníky a novináři v Bílém domě, než podepsal zákon, který nazval „levicovou válkou proti tlaku vody“.
Původním záměrem zákona, který platil během předchozích prezidentských administrativ, bylo šetřit vodu, s jejímž nedostatkem se během veder potýká mnoho států USA.
„Co se týká mě, já se rád pořádně sprchuji, abych se postaral o své krásné vlasy, a musím stát pod tou sprchou 15 minut, než se mi vlasy namočí,“ stěžoval si prezident těsně před podepsáním příkazu. „Vytéká to kapka po kapce, to je směšné,“ dodal.
Není to poprvé, co takto o svých vlasech a péči o ně promluvil. „Když se sprchuji, chci, aby mé krásné vlasy byly jen napěněné,“ líčil Trump před rokem na akci Turning Point v Detroitu.
„Chci, aby byly krásně napěněné, a koupím ten nejlepší přípravek a všechno na ně naleju. A pak pustím vodu a ta zatracená voda neteče. Nemůžu to dostat pryč, hrozné,“ postěžoval si.

Musím se starat o své krásné vlasy, uvedl Trump (na snímku z loňského května).
Bílý dům nový příkaz zarámoval jako Trumpovu snahu zrušit nadměrnou regulaci, která „dusí americkou ekonomiku, upevňuje byrokraty a potlačuje osobní svobodu“, uvádí deník Politico.
Trump se o změnu pravidel v regulaci sprch pokoušel už za svého předchozího mandátu v roce 2020, administrativa Joea Bidena, která ho střídala, ale nová pravidla týkající se sprchových trysek rok poté zrušila. „Válka o sprchy pokračuje,“ uvedl podle deníku Bílý dům.
Od 90. let minulého století dochází v USA k omezování tlaku vody v rámci snahy o její úsporu a ochranu životního prostředí. V místech, jako je Kalifornie, kde se často potýkají se suchem, jsou opatření na úsporu vody, včetně omezovačů průtoku, často přísněji prosazována.