Článek
"Tihle všichni změnili náš svět k lepšímu. Připíjíme jim," píše redakce časopisu v úvodníku. Mezi osobnosti, které se nebály provokovat a riskovat, zařadil Time i Václava Havla a Martinu Navrátilovou.
Exprezident Havel se tak ocitl po boku Nelsona Mandely, Charlese de Gaulla, Michaila Gorbačova nebo Jicchaka Rabina.
O Havlovi píše Lou Reed
Autorem Havlova medailonu je jeho přítel, rockový hudebník Lou Reed. "Jsem nesmírně poctěn, že ho znám. Je to zcela obdivuhodný člověk. Velký spisovatel..., statečný muž. Muž, který je - a byl - ochoten jít do vězení kvůli svým zásadám," píše.
Tenisová legenda Martina Navrátilová si podle časopisu Time zaslouží obdiv za svou neústupnost a boj s konvencemi. "Ať už ji milujete nebo nesnášíte - jen málo lidí dokáže zůstat lhostejných - Navrátilová byla od osmdesátých let hlavní postavou ženského tenisu."
Mezi nejvlivnějšími umělci podle magazínu v uplynulém půlstoletí kralovali mimo jiné Beatles, Pablo Picasso, Maria Callasová i autorka série o čarodějnickém učni Harry Potterovi Joanne K. Rowlingová. Největší inspiraci podle Time prý přinášela princezna Diana, sovětský kosmonaut Jurij Gagarin, papež Jan Pavel II. a nebo fotbalista Franz Beckenbauer.
Klaus psal o Thatcherové
Václav Klaus napsal portrét "železné lady" Margaret Thatcherové. "Setkal jsem se s mnoha velikány světové politiky, ale nikdo z nich na mě neudělal takový dojem jako tato výjimečná žena," přiznává Klaus. Neodpustí si ale ani malé rýpnutí. "Sám jsem pyšný na to, že jsem thatcherista... Bohužel, v současné době jsou tradiční evropské pravicové strany někdy sotva k rozeznání od těch sociálnědemokratických."
Není jediným zajímavým autorem. O bývalém německém kancléři Helmutu Kohlovi píše bývalý americký prezident George W. Bush. Francouzského režiséra Françoise Truffauta představuje slavný americký filmař Martin Scorsese, zpěváky Boba Geldofa a Bona zase prezident Světové banky Paul Wolfowitz.