Článek
Čtyřiapadesátiletý Čong se vrhl z okna kanceláře v nejvyšším patře dvanáctiposchoďové budovy v sídle Hyundai v centru jihokorejského hlavního města. Tělo našla jeho sekretářka kolem šesté hodiny ranní tamního času. Podle předběžných výsledků vyšetřování tam již čtyři až pět hodin leželo.
Čong sice zanechal na místě tři dopisy, ale v žádném neuvedl důvody své sebevraždy. V jednom však prý napsal, aby byl jeho popel rozsypán kolem severokorejské hory Kumgang, k níž pořádal turistické zájezdy. Tento projekt patřil spolu s dalšími k tzv. politice slunečního svitu prosazované prezidentem Kim Te-džungem a zaměřené na sblížení obou částí Koreje.
Obvinění kvůli mezikorejskému summitu
Čong byl obviněn spolu s dalšími představiteli společnosti, že pomohli bývalé vládě prezidenta Kim Te-džunga tajně vyplatit Severní Koreji 100 miliónů amerických dolarů, aby ji přiměli zúčastnit se v roce 2000 historického summitu obou Korejí. Schůzka pak dopomohla jihokorejskému prezidentovi k získání Nobelovy ceny za mír.
Doposud bylo v souvislosti se skandálem obviněno osm členů bývalé vlády a činitelů Hyundai. Prezident Kim mezi obviněnými není.
V červnu se připojilo další obvinění, že Čong zfalšoval účetní knihy, aby zakryl jisté převody peněz. Pokud by byl usvědčen, hrozily mu až tři roky vězení. Před sebevraždou měl zakázáno opustit zemi a musel se zúčastnit řady výslechů.
Čong je synem loni zesnulého zakladatele gigantu Hyundai Čong Jo-junga a vedl Hyundai-Asan, která má řadu společných obchodů se Severní Koreou.