Článek
Jak podle agentury AFP oznámila pákistánská policie, útočníci prostříleli automobil, v němž jel státní zástupce Čaudhrí Zulfikar, na jedné z ulic rezidenční čtvrti Islámábádu. Žalobce svým zraněním podlehl v nemocnici.
Smrt někdejší premiérky Bhuttové, která byla zastřelena 27. prosince 2007 po předvolebním shromáždění, je druhým ze tří případů datujících se do let 1999 až 2008, kdy Mušaraf stál v čele Pákistánu, a s nimiž je spojován. Za smrt Bhuttové nebyl dosud nikdo odsouzen. Zpráva OSN z roku 2010 došla k závěru, že její smrti bylo možné předejít, a obvinila Mušarafovu vládu, že Bhuttové neposkytla odpovídající ochranu.
Mušaraf je už více než dva týdny ve vazbě kvůli rozhodnutí z roku 2007, kdy v rámci střetu se soudním systémem odvolal vysoce postavené soudce a vyhlásil výjimečný stav. Tím podle žalobců porušil ústavu a dopustil se vlastizrady. Minulý čtvrtek ho pákistánský federální vyšetřovací úřad formálně zadržel také v případu Bénazír Bhuttové.
Bývalý prezident je v Pákistánu obviňován také ze smrti vůdce povstaleckých separatistů v Balúčistánu Akbara Bugtího. Ten byl zabit během vojenské operace v srpnu 2006. Všechna vznesená obvinění proti své osobě bývalý prezident označuje za "politicky motivovaná".
Generál Mušaraf v roce 1999 svrhl vládu premiéra Naváze Šarífa. Ten je nyní považován za hlavního kandidáta na premiéra. V roce 2008 byl Mušaraf donucen rezignovat a žil střídavě v Londýně a v Dubaji. Do Pákistánu se vrátil, aby kandidoval v nadcházejících volbách, ale to mu volební komise znemožnila.