Článek
Podle humanitárních pracovníků i místních obyvatel je situace ve městě hrozná. Nedostává se jídla, elektřiny, vody ani léků a armáda dále ostřeluje město z děl i raketometů a minometů.
Kritická je zejména situace zahraničních dělníků ze zemí Blízkého východu, Afriky a Jižní Asie.
Británie proto podle BBC slíbila, že poskytne 1,5 miliónu liber na jejich evakuaci, kterou provede Mezinárodní organizace pro migraci. Ta už dvě lodi vyslala. Přivezly lidi z Misuráty do Benghází. Jeminy Panday z této organizace uvedla, že evakuovaní byli slabí a dehydrovaní, někteří na pokraji smrti. Na lodi byl prostor i pro zraněné, mezi nimiž bylo i nemluvně střelené do obličeje.
Podle organizace je denně vážně zraněno na třicet lidí. Ty je potřeba ošetřit, lze o však zajistit jen v polních nemocnicích, protože městkou dobyly Kaddáfího jednotky. Ty také ostřelují přístav, který je důležitý pro dodávky humanitární pomoci.
Nedělní ostřelování města si podle CNN vyžádalo 25 obětí a 100 zraněných.
Podle vedení misurátské nemocnice bylo od začátku bojů na konci února v tomto městě zabito asi tisíc lidí a 3000 osob bylo zraněno.
Tripolis tvrdí, že v Libyi bojuje al-Káida
Za průkazné označil v neděli mluvčí režimu Muammara Kaddáfího Músa Ibrahím zapojení teroristické sítě Al-Káida do protivládního povstání v Libyi. Podle něj do Misuráty míří s 25 bojovníky jeden z vůdců Al-Káidy Abdal Hakím Hasadí.
Jiný radikální islamista Ismáíl Salabí podle mluvčího cvičí 200 "fundamentalistů" ve vojenském táboře v Benghází. Tvrzení libyjské vlády není možné ověřit z nezávislých zdrojů.