Článek
Letadlo bylo na 15minutovém pravidelném letu z turisty vyhledávaného města Pokhara do horského města Jomsom. Stroj ztratil zhruba 10 minut po startu kontakt s letištní věží.
Mluvčí společnosti Bhim Raj zprávy krátce poté potvrdil s tím, že „na palubě bylo 16 Nepálců, čtyři Indové, dva Němci“. Tento výčet zahrnuje i tříčlennou posádku. Na palubě bylo sedm žen.
Letadla na této trase prolétávají mezi horami a pak přistávají v údolí. Letiště Jomsom je často označováno za jedno z nejnebezpečnějších na světě. Leží ve výšce 2682 metrů nad mořem a má jedinou asfaltovou dráhu.
Záchranáři se obávají, že se stroj zřítil nad hornatým terénem, když startoval za špatné viditelnosti. V oblasti posledních pár dní prší, ale na leteckou dopravu to nemělo žádný vliv.
Pád boeingu v Číně byl úmyslný, naznačují záznamy černé skříňky
Horské městečko Jomson, se nachází asi 350 kilometrů západně od Káthmándú a je hlavní branou jak pro trekking do oblasti kolem hory Annapurna, tak pro hiduistické poutníky. Jejich cílem je chrám Muktinath.
Zástupce letiště v městě Pokhara Jogendra Kunwar uvedl, že na pátrací a záchrannou misi byly nasazeny dva vrtulníky. „Zatím ale po letadle není ani stopa,“ řekl Kunwar.
Stroj, který zmizel z radarů, podle serveru Flightradar24 létá od dubna 1979.
Letecká doprava v Nepálu nemá nejlepší pověst, připomíná server Deutsche Welle. Za posledních 60 let má na svém kontě nepálské letectví více než 70 havárií a přes 700 obětí.
V prosinci 2013 Evropská unie zakázala všem nepálským aerolinkám létat do zemí Unie. Letecké havárie v posledních letech byly připisovány nezkušenosti pilotů, nedostatečné údržbě a špatnému řízení.