Článek
Radnice Grozného tvrdí, že na začátku měsíce nechala o vzniku „Putinovy čtvrti“ hlasovat místní obyvatele – a při obcházení jednotlivých bytů se plných 34 705 dotázaných vyslovilo pro. Jen asi dvě stovky lidí vyjádřily „své varianty odpovědi“. Městská duma takový výsledek uznala za platný a předala celou záležitost regionálnímu parlamentu, aby příslušný zákon přijal, napsala agentura TASS.
Server Meduza připomněl, že v roce 2008 hlavní ulici v Grozném, tehdejší třídu Vítězství, přejmenovali na třídu Vladimira Putina. Vládce Čečenska Ramzan Kadyrov tento krok vysvětlil „vynikajícími zásluhami“ ruského prezidenta „v boji proti terorismu a o vzestup ekonomiky a sociální oblasti Čečenské republiky“.
V době, kdy Putinův kult mezi Rusy coby relativně mladého a zdatného nástupce zdiskreditovaného Borise Jelcina dosahoval vrcholu, prezident odmítal, aby se mu vztyčovaly sochy a pojmenovávaly se po něm ulice.
S Putinovým jménem je spjato i vítězství ruských sil v druhé válce proti čečenským separatistům na přelomu tisíciletí, která přeměnila Groznyj v trosky. S pacifikací regionu pomohl Rusům jeden z čečenských velitelů Achmat Kadyrov, nakonec zabitý jako Rusy dosazený čečenský prezident a muftí při atentátu. Zemi vládne železnou rukou jeho syn Ramzan. K obnově Grozného pomohly štědré dotace z ruského rozpočtu, přirovnávané Putinovými kritiky k reparacím.