Článek
Rebelové zaútočili na základnu v Nararivatu ze dvou stran, zastřelili čtyři vojáky, a zranili čtyři další, odpálili bomby a zapálili budovu, ze které odnesli 50 pušek a 5000 nábojů.
Vzbouřenci dosud většinou jen kladli nálože nebo stříleli za jízdy z motocyklů. I tak je ale kvůli nim na jihu země dislokováno asi 60 000 vojáků, kteří mají vzbouřence potlačit. Donedávna tvrdili, že se jim to podařilo.

Bezpečnostní složky na místě bombového útoku na jihu Thajska v provincii Jala
Ve čtvrtek ale vybuchla i bomba na silnici v provincii Jala. Zraněni byli dva policisté.
„Poslední útoky ukazují, že radikální hnutí žije a vede válku proti thajskému státu,“ komentoval situaci britský expert na politiku jihovýchodní Asie Duncan McCargo z Leedské univerzity.
Prodloužen výjimečný stav
Thajský premiér Apchisit Vedžadžíva, který navštívil oblast na začátku týdne, sliboval, že ukončí výjimečný stav v některých oblastech. Nakonec jej vláda v úterý prodloužila o další tři měsíce

Vojáci na místě útoku separatistů v Narathivatu
Podle korespondenta BBC Alastaira Leitheada jsou vzbouřenecké skupinky malé a nemají centrální velení. Nejsou ani napojené na žádnou z teroristických sítí radikálních muslimů. Požadují autonomii, protože oblast Pattání byla dříve polosamostatným sultanátem spadajícími pod Malajsii. Teprve před sto lety oblast ovládlo Thajsko.
Podle McCarga nedokáže Vedžadžíva problém s muslimskými Thajci malajského původu řešit, k čemuž přispívají i vleklé spory mezivládou a opozicí, které se střídají po mohutných protestech u moci.

Zabití vojáci při přepadu posádky v Narathivatu