Hlavní obsah

Tragédie. Krveprolití. Střelba v amoku. Útok v Ostravě rezonuje i v zahraničí

Zprávy o úterním krvavém masakru v ostravské fakultní nemocnici se dostaly prakticky do všech světových médií. Především evropské servery obsáhle informovaly o střelbě v čekárně traumatologické ambulance, kde 42letý muž zavraždil šest lidí. Články s titulky Velká tragédie v Ostravě, Krveprolití v nemocnici, Střelba v amoku obsadily místa mezi prvními zprávami.

Foto: Vladimir Pryček, ČTK

Policisté včetně speciálních jednotek zasahovali ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Článek

Televize Al Džazíra v souvislosti se zprávami o útoku v Ostravě zmiňuje také střelbu v únoru roku 2015 v Uherském Brodě, při níž místní muž zastřelil v restauraci osm lidí a pak sám sebe.

Zpravodajský server BBC v podrobném článku popisuje celou událost a současně připomíná, že útoky střelnými zbraněmi jsou ve střední Evropě poměrně vzácné, ačkoliv držení zbraní je v Evropě relativně vysoké kvůli popularitě lovu.

Připomíná, že kvůli směrnici o zbraních, kterou Evropský parlament schválil předloni na jaře a měla by bránit vyzbrojování teroristů, podala Česká republika žalobu k Soudnímu dvoru EU. Kritici směrnice tvrdí, že hlavně omezuje majitele legálně držených zbraní, trh s legálně drženými zbraněmi a zasahuje do vnitřní bezpečnosti státu. Soudní dvůr EU žalobu České republiky minulý týden zamítl.

Slovenská média informovala své čtenáře v on-line zpravodajství.

Všechna zahraniční média také obsáhle rozebírají problém ostrahy nemocnic a školských zařízení, která patří k nejzranitelnějším objektům pro útoky.

Související články

Výběr článků

Načítám