Článek
„Sametová revoluce zní v kontextu vojenské vlády trochu divně, ale nenásilná revoluce. Vydejme se touto cestou,“ řekla BBC. "Je celkem jasné, co lidé chtějí – lepší života v bezpečí a svobodě,“ dodala.
Podle Su Ťij je nutné, aby se Barma demokratizovala. Nepřeje si však krvavý převrat: „Nechci vidět pád vojáků. Chci vidět vojáky, jak stoupají k výšinám profesionality a k opravdovému patriotismu.“ Podle ní je budoucí osud junty jednou z otázek, které se musí probrat.
Uvedla také, jak míní postupovat: „Musíme pracovat společně. To je hlavní poselství. Společně musejí pracovat všichni v zemi, i ti kdož nás podporují ze zahraničí.“
„Měli bychom vytvořit síť lidí, kteří budou pracovat pro demokracii,“ řekla a dodala, že by se měl zahájit dialog s těmi, kdož "jsou v pozici, aby něco udělali, aby změnili situaci v Barmě k lepšímu".
Dodala, že zatím není v kontaktu s generálem Thanem Šwejem, který stojí v čele země. CNN sdělila, že by s ním ráda probrala témata týkající se zájmů barmského lidu.
Bez strachu z vězení
Disidentka se nebojí, že by mohla být znovu uvězněna. „Nemyslím na to, i když mne mohou znovu zadržet,“ řekla CNN a dodala „Teď dělám, co mohu.“ Zpravodaj BBC potvrdil, že u jejího domu i kanceláří její Národní strany pro demokracii postávají příslušníci bezpečnostní sil, ale nezasáhli.