Článek
"Podle Krejčíře se ve středu řešily jen některé námitky a procedurální záležitosti," řekl Hynek po telefonickém rozhovoru s Krejčířem.
Soudce, který Krejčíře na kauci pustil, má na starosti i vydávací řízení, což se nelíbí tamnímu prokurátorovi. Podle Krejčíře ve středu prokurátor usiloval o to, aby o extradici rozhodoval jiný soudce. "Soudce to prý ale odmítl," konstatoval reportér Novy. Zároveň však soudce prodloužil platnost rozhodnutí, kterým Krejčířovi po propuštění z vazby uložil povinnost hlásit se dvakrát týdně policii.
Krejčíř chce požádat o azyl
Podnikatel Hynkovi také řekl, že soudu oznámil, že má připravenou žádost o politický azyl. Momentálně prý v JAR pobývá legálně, protože tam má do 13. září povolený pobyt.
Krejčíř s reportérem mluvil také o zprávách médií, že za desítky miliónů prodává dům na Karlově náměstí v Praze. "Krejčíř mi říkal, že je to nesmysl," informoval Hynek.
Krejčíře propustili z vazby v červenci
Radovan Krejčíř uprchl v roce 2005 z České republiky na Seychely a letos na falešný pas přicestoval do Jihoafrické republiky.
Podnikatel byl na základě rozhodnutí johannesburgského soudu 6. července propuštěn z vazby na svobodu na kauci ve výši 5 miliónů randů (15 miliónů korun). Krejčíř také musel odevzdat svůj pas a musí se dvakrát týdně hlásit na policii.
České republice se nepodařilo před soudem doložit, že je nutné, aby zůstal podnikatel ve vazbě do té doby, než se projedná žádost Prahy o vydání.
Krejčíř také porušil zákony Jihoafrické republiky, když tam přiletěl z Seychelských ostrovů 21. dubna na falešné dokumenty. Ještě na letišti byl na základě mezinárodního zatykače zadržen.
Krejčíř je v ČR stíhán za podvody a přípravu vraždy. V roce 2005 uprchl i s rodinou na Seychely. Nově jej policie chce poslat soudu kvůli údajnému tunelování společnosti Technology Leasing.