Článek
Fotografie byly podle čtvrteční zprávy internetového vydání listu Daily Mail pořízeny v okrese Sinuidžu na severozápadě KLDR a zachycují hudebníky ve vojenských uniformách, jak svým vystoupením uprostřed rýžového pole povzbuzují tuto plodinu k rychlejšímu růstu.
Součástí hudebního tělesa jsou kromě zpěváků i hráč na tahací harmoniku a bubeník se soupravou bicích nástrojů. Produkci pobaveně přihlížejí místní rolníci.
"Myšlenkou je inspirovat rýži a inspirovat dělníky tak, aby úroda dozrávala rychleji a byla bohatší," vysvětluje obrázky jeden z komentátorů z Jižní Koreje, kde se snímky objevily. "Nyní pokračuje rozsáhlé vyšetřování, kdo tyto fotografie pořídil a jak je možné, že byly zveřejněny," dodal.
Nedostatek potravin
Podle deníku Daily Mail snímky vyvolávají vzpomínky na komunistickou Čínu v době kulturní revoluce, kdy kapely vyhrávaly uprostřed polí budovatelské písně a povzbuzovaly dělníky k lepším pracovním výkonům.
OSN tento týden ve své zprávě popsala otřesné podmínky života v KLDR, kde milióny dětí sužuje nedostatek potravin, léků i zdravotní péče, kterou potřebují pro svůj fyzický a duševní vývoj. V důsledku toho trpí velké množství severokorejských dětí podvýživou a zakrslým vzrůstem.